Ciepły montaż!!

10-letnia gwarancja na szczelność montażu tylko u nas dzięki certyfikowanej i odpowiednio przeszkolonej ekipie monterskiej
Illbruck i3 - system uszczelnienia złączy okiennych

Firma tremco illbruck opracowała system uszczelniania okien illbruck i3, dzięki któremu praca projektantów stała się łatwiejsza. W jego skład wchodzi zestaw materiałów do wykonania każdej z trzech warstw uszczelnienia okien. Konstruktorzy mają do dyspozycji kompletny system produktów, wyróżnionych znakiem jakości RAL dla materiałów i systemów do uszczelniania złączy, które pomyślnie przeszły wymagane badania. Upraszcza to proces planowania i eliminuje konieczność czasochłonnego porównywania świadectw badań.
Składniki systemu illbruck można ze sobą łączyć w kombinacjach spełniających wymagania każdej inwestycji. Projektanci mogą zadecydować, który system ma być użyty dla wybranego materiału ramy. Każdy produkt z tego asortymentu przeszedł badania wytrzymałościowe ift Rosenheim oraz został skontrolowany pod kątem obecności lotnych substancji organicznych. Daje to pewność, że powietrznoszczelne budynki nie będą stwarzać zagrożenia. Widocznym dowodem tego jest znak GEV EC1 Plus, przyznawany produktom o bardzo niskiej emisyjności.

 

Na wszystkie prawidłowo wykonane, uszczelnione produktami systemu i3 złącza, firma tremco illbruck udziela 10-letniej gwarancji funkcjonalności*.

 

Główne składniki systemu i3

 

• TP610 illmod Eco • TP600 illmod 600 • TP650 illmod Trio • ME500 Folia okienna Duo • ME503 folia okienna Duo VZ • ME410 Folia butylowa okienna • FM370 Pianka pistoletowa • FM371 Pianka zimowa • FA101 Neutralny uszczelniacz silikonowy • PR102 Sznur polietylenowy okrągły • PR003 Ciepły parapet XPS Premium *

Rozwiązania dla ściany jednowarstwowej

 

Konstrukcje ścian w budownictwie jedno lub wielorodzinnym, najczęściej wykonuje się z bloczków wapienno-piaskowych, betonu komórkowego lub pustaków ceramicznych. W niektórych typach montażu, głównie w starszych budynkach, w ścianie wykonany jest otwór, który od wewnątrz jest mniejszy, zazwyczaj o ćwierć cegły, niż na zewnątrz tworząc rodzaj stopera dla okna. W takim przypadku uszczelnienie zewnętrzne znajduje się między węgarkiem (stoperem), a zewnętrzną płaszczyzną ościeżnicy. illbruck zapewnia odpowiednie rozwiązania dla wszystkich przypadków spotykanych na budowie, składające się z wielofunkcyjnych taśm do złączy, rozprężnych taśm uszczelniających, szczeliw czy folii okiennych. Montaż uwzględnia konstrukcje z roletami okiennymi i bez nich, z węgarkami i bez węgarków, a także nowe i stare budynki. Ponadto illbruck oferuje rozwiązania do uszczelniania rolet w nadprożach.

 

 

Stare i Nowe Budownictwo

 

Stare budownictwo / wielofunkcjonalna taśma rozprężna Nowe i stare budownictwo / folia wielofunkcjonalna taśma uszczelniająca
 
folia / pianka / taśma uszczelniająca folia / pianka / folia  

 

Rozwiązania dla sciany wielowarstwowej

 

Zewnętrzna powierzchnia muru pojedynczego i podwójnego pełni nie tylko funkcje estetyczną. Zewnętrzna okładzina uniemożliwia deszczowi przedostanie się do leżącej pod spodem warstwy izolacyjnej oraz do ściany wewnętrznej. Profesjonalne uszczelnienie złącza okiennego musi być powietrznoszczelne od wewnątrz, zapewniać izolację cieplną w środku i chronić przed zacinającym deszczem od zewnątrz. W konstrukcjach z wentylacją tylną strona zewnętrzna jest uszczelniona przepuszczalnym szczeliwem. Ewentualna wilgoć jest usuwana z fasady przez przestrzeń powietrzną. W budynkach z fasadą niewentylowaną tylko przepuszczalne uszczelnienie zewnętrzne może zapobiec uszkodzeniu konstrukcji przez skropliną wodę.
Niezwykle ważne jest uszczelnienie powierzchni przy podłożu. Wymóg ten sprawia, że uszczelnienie podstawy okien sięgających od podłogi do sufitu i drzwi balkonowych jest szczególnie trudnym zadaniem.
W ofercie illbruck znajdują się rozwiązania do wszystkich zastosowań. System montażu okien wystających doskonale nadaje się do budynków z dociepleniem EIFS i można go całkowicie zintegrować z podwójnym murem ceglanym.

 

system montażu przed ścianą nośną montaż okna na kotwach / taśma uszczelniająca montaż okna na kotwach /folia

 

Rozwiązania dla montażu okna w warstwie izolacji

 

"Czy system EIFS jest zgodny z kulturą budowlaną? Wielu architektów słusznie krytykuje zjawisko wnęki okiennej, które od dawna występuje w wielowarstwowych, mocno izolowanych ścianach zewnętrznych. Można go jednak uniknąć, jeżeli okno będzie umieszczone w płaszczyźnie systemu izolacyjnego, przed litą ścianą. 
System montażu okna wystającego, opracowany przez illbruck, jest niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem, wyróżnionym w roku 2012 nagrodą za nowatorstwo econStar. Jest to jedyny klejowy system, jaki przeszedł surowe testy prowadzone przez ift Rosenheim. W systemie tym stosuje się dwa trójkątne profile. Rama montażowa PR007, wykonana z materiałów z recyklingu, mocowana jest wokół okna. Eliminuje to konieczność stosowania ogólnie kłopotliwego systemu kotew we wrażliwych ścianach z izolacją cieplną. Nośność ramy (200 kg/m) jest całkowicie wystarczająca nawet w wypadku okien z szybami potrójnymi i nie wymaga użycia kotew. Uzupełnieniem systemu jest trójkrawędziowy klin izolacyjny PR008. Do szybkiego i niezawodnego uszczelnienia okna należy użyć uniwersalnej taśmy uszczelniającej TP652 illmod triplex+. Rozwiązanie to można stosować nie tylko w wypadku zewnętrznych dociepleń EIFS. System montażu okien wystających nawet w murze licowym gwarantuje wykonanie profesjonalnego uszczelnienia, zgodnego z modelem 3-poziomowym.

 

Montaż okna w warstwie ocieplenia

 

 Połączenie górne  Połączenie boczne Połączenie dolne 

 

Montaż okna na kotwach

 

Połączenie górne Połączenie boczne Połączenie dolne